Науково-методичний семінар-практикум

18 вересня 2019 року в 9 корпусі КПІ ім.Ігоря Сікорського (Інженерно-фізичний факультет)  відбувся науково-методичний семінар-практикум:

«Теорія та практичне застосування методів рентгенівської дифракції»

під патронатом Rigaku Corporation, Японія.

ФОТО З СЕМІНАРУ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ ТУТ

Представник від Rigaku Corporation - доктор наук Хідео Торая.

Координатори: Плотников Віктор Олександрович, директор компанії Спектран (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.)

Лобода Петро Іванович, декан інженерно-фізичного факультету КПІ ім. Ігоря Cікорського.

Доповідали:

др. Хідео Торая, виконавчий директор Rigaku Сorporation, Японія.

к.т.н. Шишкіна С.В., Науково-технологічний комплекс "Інститут монокристалів", Україна

д.ф.-м.н. Карпець М.В., Інститут проблем матеріалознавства ім. Францевича, Україна.

д.ф.-м.н. Слипенюк А. менеджер по продажам, Rigaku Corporation, Німеччина.

Захід складався з трьох основних частин:

Практичне застосування: Якісний і кількісний аналіз фазового складу порошкових матеріалів за методом Рітвельда. Детальний покроковий аналіз методики вимірювань на прикладі аналізу глини. Вивчення фазового складу залізорудних матеріалів з визначенням вмісту магнетиту та інших мінералів. Аналіз шлаків. Визначення аморфної складової. Оцінка поліморфізма, сольватоморфізма, вивчення переходів станів "кристалічне-аморфне" та оцінка ступені кристалічності в фармацевтичній промисловості.

Застосування методів рентгенівської дифракції в машинобудуванні і металургії. Особливості структурного стану покриттів на основі гідроксиапатиту кальцію.

Теорія і технологічне забезпечення: Новий метод кількісного, якісного, рентгенівського аналізу порошкових матеріалів: прямий розрахунок вагових фракцій із інтенсивностей і хімічного складу індивідуальних фаз. Порошкові дифрактометри.

Майстер-клас і консультації: Учасники мали можливість самостійно провести підготовку і аналіз власних проб на рентгенівському дифрактометрі.

Учасники мали можливість обмінятись досвідом між собою під час заключного фуршету.