• Кафедра високотемпературних матерiалiв та порошкової металургiї ВТМПМ

Кафедра високотемпературних матерiалiв та порошкової металургiї (ВТМПМ)

Кафедра високотемпературих матеріалів та порошкової металургії проводить підготовку фахівців з розробки нових матеріалів та ресурсозберігаючих технологій практично для усіх галузей науки та техніки від медицини та мікроелектроніки до аерокосмічної техніки.

Науково-педагогічний колектив кафедри складають відомі фахівці в галузі матеріалознавства, порошкової металургії, нанесення покриттів. Підготовка фахівців з порошкової металургії в Київському політехнічному інституті розпочиналась у 1952 році на кафедрі металознавства та термічної обробки металів в рамках спеціалізації по порошковій металургії спеціальності 0407 “Металознавство, устаткування і технологія термічної обробки металів.”

Кафедра береже і примножує славні традиції, започатковані Г.В.Самсоновим. На кафедрі створено розгалужену систему підготовки фахівців-матеріалознавців і металургів. Одним із головних етапів є до-вузівська підготовка, в рамках якої кафедра, співпрацює з Малою академією наук, Українським центром позашкільної освіти, має низку прямих договорів зі школами фізико-математичного спрямування, проводить у своїх аудиторіях та лабораторіях конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, раціоналізаторських пропозицій та винаходів, що виконані школярами. Все це дозволяє проводити активну профорієнтаційну роботу серед обдарованих, працездатних, кращих представників учнівської молоді, які в недалекому майбутньому зможуть гідно нести прапор матеріалознавчої науки.

На сьогодні кафедра Високотемпературних матеріалів та порошкової металургії є провідним в Україні закладом з підготовки фахівців з розробки та використання композиційних та порошкових матеріалів, спеціальних матеріалів для нанесення покриттів, високоефективних емісійних матеріалів, конструкційних керамічних матеріалів тощо.

mazur

Завідувач кафедри

Мазур Владислав Іустинович

(персональний кабінет,    особиста сторінка "Intellect.kpi.ua")

Доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України.

Кабінет № 122-9

(044) 406 91 16