IFF BEST ІНЖЕНЕРНО-ФІЗИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ КПІ ІМ. ІГОРЯ СІКОРСЬКОГО

Кафедра фiзики металiв (ФМ)

http://kpm.kpi.ua

Після закінчення другої світової війни різко зросла потреба в кваліфікованих фахівцях для промисловості і науки. Напівзруйновані вузи України швидко відновлювалися й одержували держзамовлення на підготовку інженерних, наукових і педагогічних кадрів. Перших абітурієнтів на спеціальність "Фізика металів" щойно організований інженерно-фізичний факультет КПІ ім. Ігоря Сікорського прийняв у 1948 році. Факультет включав у свій склад також спеціальності: "Технічна електроніка" і "Фізика діелектриків". Факультет існував доти, поки велася загальноосвітня і загальнотехнічна підготовка студентів. Однак відсутність матеріальної бази для підготовки фахівців змусило керівництво інституту розосередити групи інженерно-фізичного факультету по споріднених спеціальностях інших факультетів.

Так, були передані під опіку кафедри металознавства і термічної обробки металургійного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського групи перших трьох курсів для профілювання за фахом "Фізика металів".

Це відбулося в 1952 році. До цього часу кафедра металознавства і термічної обробки, яку очолював академік В.М. Свєчников, була реорганізована - на її основі заснована кафедра металознавства під його ж керівництвом та нова кафедра - термічної обробки і фізики металів, яку очолив професор В.Н. Гриднєв. Для ведення навчального процесу було запрошено з Уральського політехнічного інституту В. Г. Пермякова та залишено на роботу як асистента випускника кафедри О.В. Білоцького. У підготовці фахівців брали участь такі великі вчені як академіки А.А. Смирнов, Г.С. Писаренко і (по сумісництву) член-кореспондент АН України А. Г. Лісник, професори Д.І. Лисак, І.Я. Дехтяр та ін.

З 1991 року кафедру очолює професор С.І. Сидоренко. У цей період продовжують зміцнюватися зв'язки з Інститутами НАНУ. За короткий час істотно поповнилася учбово-лабораторна база кафедри, підсилилася комп'ютерна підготовка студентів, прийом (держзамовлення) на 1 курс збільшений до 30 чол.; розробляються комп'ютерні технології навчання. Продовжується модернізація навчального плану, спрямована на подальше поліпшення загальної фундаментальної і спеціальної підготовки студентів.


 

Ivashchenko

Завідувач кафедри


 Іващенко Євген Вадимович

(персональний кабінет,       особиста сторінка "Intellect.kpi.ua")

 Кандидат технічних наук, доцент

 Кабінет № 045-9

 (044) 454 97 74

 e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FM

Womens Running Shoes Shoes

Search

Latest News