• Кафедра фiзико-хiмiчних основ технологiї металiв ФХОТМ

Кафедра фiзико-хiмiчних основ технологiї металiв (ФХОТМ)

Кафедру фізико-хімічних основ технології металів (ФХОТМ) було організовано на інженерно-фізичному факультеті (ІФФ) Національного технічного університету України "Київський Політехнічний Інститут ім. Ігоря Сікорського" (НТУУ "КПІ ім. Ігоря Сікорського") в 1977 році згідно з наказу №64-"1" від 21 травня 1977 року по Київському політехнічному інституту та відповідного наказу Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти УРСР).

Кафедра забезпечує учбовий процес для студентів всіх спеціальностей ІФФ що спеціалізуються на ливарному виробництві чорних і кольорових металів, металознавству і термічній обробці, порошковій металургії, композиційним матеріалам, фізиці металів, фізичному матеріалознавству відповідно до учбових планів підготовки бакалаврів металургії та матеріалознавства.

Кафедра "Фізико-хімічні основи технології металів" - єдина кафедра в Україні, яка почала і продовжує підготовку фахівців за спеціальністю "Спеціальна металургія" та спеціалізаціями "Спеціальна електрометалургія", "Міжнародна і національна стандартизація та сертифікація металургійної продукції", "Комп’ютеризація процесів спеціальної металургії".

Кафедра на протязі багатьох років співпрацює із відомими інститутами НАН України у галузі метало- та матеріалознавства, що входять до учбово-наукової Асоціації "Спеціальна металургія і металознавство" - інститутом електрозварювання ім. Є.О. Патона, фізико-технологічним інститутом металів і сплавів, інститутом проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича, інститутом металофізики ім. Г.В. Курдюмова. Ознайомча практика студентів проводиться на таких металургійних підприємствах України як ВАТ МК "Запоріжсталь", ВАТ "Дніпроспецсталь", ВАТ "Маріупольський МК імені Ілліча", Криворіжський державний гірничо-металургійний комбінат "Криворіжсталь", ВАТ МК "Азовсталь", ВАТ "Запоріжський завод феросплавів", ВАТ "Запоріжкокс", Казенне підприємство "Запоріжський титано-магнієвий комбінат", ВАТ "Запоріжський алюмінієвий комбінат", УкрНДІспецсталь та інші. Лабораторні заняття, науково-дослідні роботи та переддипломні практики проводяться в сучасних лабораторіях інженерно-фізичного факультету та науково-дослідних лабораторіях наукових відділів інститутів НАН України. Підтримуються творчі зв'язки з науковими і навчальними закладами Росії, Китаю, Франції, Німеччини, Польщі, Словаччини, Румунії та інших країн.

Випускники кафедри мають глибокі знання з технічних, фундаментальних, гуманітарних і спеціальних дисциплін, досконало володіють сучасними технологіями в області ливарного виробництва і спеціальній металургії, економіці та організації виробництва, менеджменту та маркетингу сучасного підприємства, комп’ютерній техніці та програмуванні. Випускники кафедри після закінчення навчання володіють як мінімум однією іноземною мовою. Попит на випускників кафедри дуже високий і тому проблем з працевлаштуванням у них не існує. Отримані знання дозволяють їм працювати на промислових підприємствах будь-якого профілю, організовувати власні підприємства або працювати в інститутах НАН України. Найбільш здібні випускники отримують направлення на навчання в аспірантурі при кафедрі та інших інститутах НАН України. Практично щорічно кожний 4-й випускник кафедри вступає до аспірантури.

В.о. завідувача кафедри

Фотографія К. В. МихаленковаМихаленков Костянтин Вікторович

персональний кабінетособиста сторінка "Intellect.kpi.ua"

Доктор технічних наук, професор