Лекція на тему: "Відкриття нових матеріалів і технології майбутнього"

08.06.17 в 101 ауд. 9 корп. о 13.00 год відбудеться лекція к.х.н., д.т.н., професора матеріалознавства Гогоці Юрія Георгійовича на тему: "Відкриття нових матеріалів і технології майбутнього".

Доповідь буде присвячена новим двовимірним матеріалам - карбідам і нітридам перехідних металів (MXenes) та історії їх відкриття. Також будуть розглянуті теоретично передбачені й експериментально визначені властивості цих матеріалів, їх використання для очищення води та в областях зберігання електричної енергії й електронних текстилей. Максени вже обігнали графен за багатьма характеристиками і знаходяться на стадії впровадження у виробництво. Доповідач також розповість про науку і освіту в США, міжнародне співробітництво та роль нових матеріалів в розвитку сучасних і футуристичних технологій.

gogocy

Гогоці Юрій Георгійович, к.х.н., д.т.н.; з 2000 року - професор матеріалознавства, заслужений професор Університету Дрекселя, з 2003 року - засновник і директор Інституту наноматеріалів Університету А.Дж. Дрекселя, США. Він один з редакторів ACS Nano і член ради директорів Матеріалознавчого суспільства (МRS). У даний час професор Ю. Гогоці очолює групу вчених, які займаються дослідженням наноструктурного вуглецю і кераміки. Він вивчає ефективні сучасні джерела енергії - суперконденсатори, і застосування наноматеріалів для енергетики, очищення води та медицини. Професор Юрій Гогоці та його колеги відкрили нові двовимірні матеріали - Максени (англ. MXenes). За свої роботи він отримав численні міжнародні премії, був обраний почесним членом кількох наукових товариств і членом Всесвітньої академії кераміки. Йому також присвоєно звання почесного доктора наук Тулузького університету - одного з найстаріших у Франції, і професора кількох університетів в Японії і Китаї. Професор Ю. Гогоці є співавтором двох книг, редактором 14 книг, власником понад 50 європейських і американських патентів та автором/співавтором більше 500  статей в рецензованих журналах. У тому числі понад 30 публікацій в Nature і Science. Його індекс Хірша на даний момент досягнув 106 (Google Scholar)/91 (Web науки).

Контактна інформація:

Department of Materials Science and Engineering, and A. J. Drexel Nanomaterials Institute, Drexel University, Philadelphia, PA 19104, USA