IFF BEST ІНЖЕНЕРНО-ФІЗИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ КПІ ІМ. ІГОРЯ СІКОРСЬКОГО

Біоміметика - технології майбутнього в природі

           25 травня студенти Інженерно-фізичного факультету та ін. прослухали лекцію від представників корпорації «HITACHI High-Technologies Corporation» Томомі Окада та Ацуші Хама. Було проведено презентацію електронного мікроскопу «Hitachi Tabletop Electron Microscope TM3030» та два цікавих практикуми з його використання.

      Безболісні голки для ін’єкцій є прикладом створення, виробництва та ефективного застосування сучасних нанотехнологій, комп’ютерного дизайну матеріалів та технічних систем[1].

              photo injection06

 

 

 

 

 

 переглянути відео на youtube

       Архітектурно-будівельна біоніка вивчає закони формування і структуроутворення живих шуб, займається аналізом конструктивних систем живих організмів за принципом економії матеріалу, енергії і забезпечення надійності. Нейробіоніка вивчає роботу мозку, досліджує механізми пам'яті. Інтенсивно вивчаються органи чуття тварин, внутрішні механізми реакції на навколишнє середовище і у тварин, і у рослин. Яскравий приклад шубної архітектурної біоніки - повна аналогія будови стебел злаків і сучасних висотних споруд. Стебла злакових рослин здатні витримувати великі навантаження і при цьому не ламатися під вагою суцвіть. Якщо вітер пригинає їх до землі, вони швидко відновлюють вертикальне положення. Їх будова схожа з конструкцією сучасних висотних фабричних труб - одним з останніх досягнень інженерної думки. Обидві конструкції всередині порожнисті. Склеренхімні тяжі стебла рослини відіграють роль поздовжньої арматури. Міжвузля (вузли) стебел - кільця жорсткості. Уздовж стін стебла знаходяться овальні вертикальні порожнечі. Стінки труби мають таке ж конструктивне рішення. Роль спіральної арматури, розміщеної біля зовнішньої сторони труби в стеблі злакових рослин, виконує тонка шкірка. Однак до свого конструктивного рішення інженери прийшли самостійно, не «заглядаючи» в природу. Ідентичність будови була виявлена ​​пізніше. Біоніка підтверджує, що багато людських винаходів мають аналоги в живій природі, наприклад, застібки «блискавка» та «липучки» були зроблені на основі будови пера птиці. Борідки пера різних порядків, оснащені гачками, забезпечують надійне зчеплення [2].

[1]http://web-japan.org/kidsweb/hitech/16/injection.html

[2] https://ru.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%91%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0&veaction=edit&section=6

 

Search