IFF BEST ІНЖЕНЕРНО-ФІЗИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ КПІ ІМ. ІГОРЯ СІКОРСЬКОГО
  • Головна
  • Новини
  • Новий надшвидкісний вертоліт Sikorsky S-97 RAIDER вперше піднімається в повітря

Новий надшвидкісний вертоліт Sikorsky S-97 RAIDER вперше піднімається в повітря

sky2

Рано вранці 22 травня 2015 року в районі Уест-Палм-Біч, Флорида, новий вертоліт Sikorsky S-97 RAIDER піднявся в повітря і здійснив свій перший випробувальний політ. Розроблений і виготовлений відомою компанією Sikorsky .....

 sky2

Рано вранці 22 травня 2015 року в районі Уест-Палм-Біч, Флорида, новий вертоліт Sikorsky S-97 RAIDER піднявся в повітря і здійснив свій перший випробувальний політ. Розроблений і виготовлений відомою компанією Sikorsky, вертоліт S-97 RAIDER є штурмовим і надшвидкісним транспортним вертольотом, здатним розвивати максимальну швидкість близько 450 кілометрів на годину завдяки наявності у нього заднього поштовхове пропелера. Якщо програма випробувань пройде без будь-яких несподіванок, то досвідчений вертоліт S-97 зробить спроби розігнатися до максимальної швидкості пізніше в цьому році, а під час першого польоту його максимальна швидкість складала 10 вузлів (18.5 кілометрів на годину).

Під час першого польоту, тривалість якого становила одну годину, гелікоптер виконав програму з 97 елементів, серед яких був рух по прямий, зворотний рух, зависання, розвороти на місці і інші елементи.

«Поки в теорії вертоліт, який ми сьогодні підняли в повітря, здатний літати зі швидкістю до 220 вузлів, несучи на собі озброєння і додатковий вантаж. Це на 100 вузлів швидше, ніж це може зробити будь-який інший літальний апарат з подібними габаритами і подібними характеристиками», — розповідає Кріс Ван Буитен (Chris Van Buiten), віце-президент компанії Sikorsky Innovations, — «Ми розраховуємо, що наш вертоліт буде повністю відповідати іншим вимогам американської армії і флоту, які незабаром планують провести оновлення парку застарілих вертольотів».

sky

Пілот-випробувач Білл Фелл (Bill Fell) зазначив, що під час польоту вертоліт S-97 реагував так само, як і його «цифровий імітатор» на якому проводилася налагодження деяких систем майбутнього вертольота: «У системи управління S-97 повністю відсутня затримка реакції, він моментально відгукується на команди управління, незважаючи навіть на малу швидкість руху».

Під час наступних польотних випробувань вертоліт Sikorsky S-97 RAIDER підніметься на висоту 3000 метрів, розженеться до швидкості в 400 кілометрів на годину і зробить спроби здійснення досить складних маневрів на такій висоті і швидкості.

І насамкінець слід відзначити, що керівництво компанії Sikorsky збирається запропонувати вертоліт S-97 RAIDER, який є продовжувачем лінії Sikorsky X2 Technology Demonstrator, в першу чергу в якості заміни легкого вертольоту MH-6M Little Bird, який літає зі швидкістю до 150 кілометрів на годину, перевозячи шість солдатів, які сидять на полозах поза кабіни вертольота. S-97 RAIDER також здатний перевозити шість солдатів, вага яких з їх обмундируванням складає 145 кілограм, але які знаходяться всередині кабіни вертольота і захищені від вітру, що важливо з урахуванням великій швидкості польоту.

https://www.youtube.com/watch?v=j3njDrUtT8k

Search