100 річчя Г.В. Самсонова

НАУКА КРІЗЬ ЖИТТЯ
samsonov
       15 лютого 2018 р. виповнюється 100 років від дня народження видатного вченого, педагога, організатора української освіти та науки, члена-кореспондента НАН УРСР, доктора технічних наук, професора, Заслуженого діяча науки і техніки УРСР, лауреата Державної премії УССР, засновника й першого завідувача кафедри високотемпературних матеріалів та порошкової металургії КПІ.

САМСОНОВА ГРИГОРІЯ ВАЛЕНТИНОВИЧА
(1918-1975)

Григорій Валентинович Самсонов - видатний учений і організатор науки. Він створив наукову базу сучасного матеріалознавства тугоплавких сполук. З його ім’ям пов’язана епоха в становленні сучасного матеріалознавства тугоплавких сполук, як фундаменту новітніх композиційних матеріалів для роботи в екстремальних умовах, що дозволило створити нові галузі промислового виробництва і види цивільної та військової техніки, озброєння. Під керівництвом Г.В. Самсонова синтезовано та створено виробництво 500 сполук.
       Г.В. Самсоновим опубліковано більше 1500 наукових праць, в т.ч.  понад 30 монографій, значна частина яких перевидана англійською, німецькою, чеською, польською, румунською та японською мовами. Г.В. Самсонов вніс значний вклад у підготовку у Київському політехнічному інституті спеціалістів вищої кваліфікації. Під керівництвом Г.В. Самсонова захищено понад 150 кандидатських та 30 докторських дисертацій. Завдяки своїм фундаментальним науковим працям Г.В. Самсонов став всесвітньо відомим і всіма визнаним авторитетним вченим.
      До 100-річча від дня народження видатного вченого присвячена чергова VI міжнародна Самсонівська конференція «Матеріалознавство тугоплавких сполук та композитів», яка відбудеться  22 – 24 травня 2018 р. у Київському політехнічному інституті ім. Ігоря Сікорського.
Публікація
П.І. Лобода