IFF BEST ІНЖЕНЕРНО-ФІЗИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ КПІ ІМ. ІГОРЯ СІКОРСЬКОГО

100 річчя Г.В. Самсонова

                                                 НАУКА КРІЗЬ ЖИТТЯ
samsonov
       15 лютого 2018 р. виповнюється 100 років від дня народження видатного вченого, педагога, організатора української освіти та науки, члена-кореспондента НАН УРСР, доктора технічних наук, професора, Заслуженого діяча науки і техніки УРСР, лауреата Державної премії УССР, засновника й першого завідувача кафедри високотемпературних матеріалів та порошкової металургії КПІ.
  
САМСОНОВА ГРИГОРІЯ ВАЛЕНТИНОВИЧА
(1918-1975)
       
 
 
       
      Григорій Валентинович Самсонов - видатний учений і організатор науки. Він створив наукову базу сучасного матеріалознавства тугоплавких сполук. З його ім’ям пов’язана епоха в становленні сучасного матеріалознавства тугоплавких сполук, як фундаменту новітніх композиційних матеріалів для роботи в екстремальних умовах, що дозволило створити нові галузі промислового виробництва і види цивільної та військової техніки, озброєння. Під керівництвом Г.В. Самсонова синтезовано та створено виробництво 500 сполук.
       Г.В. Самсоновим опубліковано більше 1500 наукових праць, в т.ч.  понад 30 монографій, значна частина яких перевидана англійською, німецькою, чеською, польською, румунською та японською мовами. Г.В. Самсонов вніс значний вклад у підготовку у Київському політехнічному інституті спеціалістів вищої кваліфікації. Під керівництвом Г.В. Самсонова захищено понад 150 кандидатських та 30 докторських дисертацій. Завдяки своїм фундаментальним науковим працям Г.В. Самсонов став всесвітньо відомим і всіма визнаним авторитетним вченим.
      До 100-річча від дня народження видатного вченого присвячена чергова VI міжнародна Самсонівська конференція «Матеріалознавство тугоплавких сполук та композитів», яка відбудеться  22 – 24 травня 2018 р. у Київському політехнічному інституті ім. Ігоря Сікорського.
Публікація 
П.І. Лобода
 

        З книгою, присвяченій пам'яті відомого ученого, талановитого організатора і педагога, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата державних та іменних премій, члена-кореспондента НАН України Григорія Валентиновича Самсонова "Г.В. Самсонов Учений, вчитель, товариш" можна ознайомитись в електронній бібліотеці  інженерно- фізичного факультету за посиланням Бібліотека ІФФ.

 
DSC 0687
 
 

Search