Профорієнтаційна робота. Проект НЦ «МАНУ» «Мобільна студія популярної науки»

15-17 листопада 2017 року на Івано-Франківщині у межах проекту НЦ «МАНУ» «Мобільна студія популярної науки» – інноваційного проекту, покликаного розвивати креативне мислення у дітей і зацікавлювати заняттям наукою, працював виїзний науково-популярний лекторій за напрямом «Сучасні технології та матеріали, які змінять світ».

Участь у заході взяли понад 150 осіб – учнів 8-11 класів Тисменичанської ЗОШ, Української гімназії №1, Долинської гімназії №1,  Івано-Франківського фізико-технічного ліцею-інтернату та ще більше ніж із 20 наукових товариства, які працюють на базі шкіл, ліцеїв, гімназій — закладів нового типу Івано-Франківської області,їхніх вчителів та керівників.

Декан інженерно-фізичного факультету НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського»,  член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук, професор, Петро Лобода - один із лекторів проекту «Мобільна студія популярної науки». Саме він знайомив івано-франківських школярів із сучасними технологіями. Учні скористалися унікальною можливістю заглянути за лаштунки наукових досліджень і взяти участь у проведенні експериментів. Цікавим для учнів була також демонстрація матеріалів з ефектом пам’яті форм, коли матеріал  при різних температурах «згадує» різні форми.

Учні переконалися, що жодна галузь науки, машинобудування, енергетики, електроніки, ракетної та космічної техніки, медицини, біології та багато інших напрямів не можуть існувати, як без сучасних технологій та матеріалів так і без висококваліфікованих фахівців.

DSC 0784    DSC 0770

origin 7vfc91b90z5    3